Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11AE
D38999/20MG11AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG11AE.pdf
Availability of D38999/20MG11AE
QUANTITY
D38999/20MG11AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11AE
Related LinksD38999/, D38999/20MG11AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11AE Details Description
Related parts for D38999/20MG11AE
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FUSE 250A 600V T-LAG CLASS J datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC PMU CDMA W/CHARGER 49USMDXT datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 5MM datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf