Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11JA-LC
D38999/20MG11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG11JA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG11JA-LC
QUANTITY
D38999/20MG11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG11JA-LC
CAP ALUM 4700UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-15V 5A datasheet.pdf
4XINFINIBAND TO 4XINFINIBAND datasheet.pdf
EMITTER UV 280NM 40MA TO-5 datasheet.pdf