Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11JA
D38999/20MG11JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG11JA.pdf
Availability of D38999/20MG11JA
QUANTITY
D38999/20MG11JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11JA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11JA
Related LinksD38999/, D38999/20MG11JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11JA Details Description
Related parts for D38999/20MG11JA
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 50V TO-272-4 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 38-54V 1.05A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-2-1680A-3000C datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf