Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11SD-LC
D38999/20MG11SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG11SD-LC.pdf
Availability of D38999/20MG11SD-LC
QUANTITY
D38999/20MG11SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG11SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG11SD-LC
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.3A 293 MOHM datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 4A 125V datasheet.pdf