Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG11SN-LC
D38999/20MG11SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG11SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MG11SN-LC.pdf
Availability of D38999/20MG11SN-LC
QUANTITY
D38999/20MG11SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG11SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG11SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG11SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG11SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG11SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG11SN-LC
CONN AUDIO JACK STEREO 2.5MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 80 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf