Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16BB
D38999/20MG16BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16BB.pdf
Availability of D38999/20MG16BB
QUANTITY
D38999/20MG16BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16BB
Related LinksD38999/, D38999/20MG16BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16BB Details Description
Related parts for D38999/20MG16BB
OSC XO 60.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 8A TO220 datasheet.pdf
IC MCU 2MB FLASH 120MHZ 324PBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PINS datasheet.pdf