Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16BC
D38999/20MG16BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16BC.pdf
Availability of D38999/20MG16BC
QUANTITY
D38999/20MG16BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16BC
Related LinksD38999/, D38999/20MG16BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16BC Details Description
Related parts for D38999/20MG16BC
FIXED IND 100NH 820MA 150 MOHM datasheet.pdf