Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16SB-LC
D38999/20MG16SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16SB-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16SB-LC
QUANTITY
D38999/20MG16SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16SB-LC
MOSFET N-CH 600V 1.4A I-PAK datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 50POS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 620 MOHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 80VDC datasheet.pdf