Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16SC-LC
D38999/20MG16SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16SC-LC.pdf
Availability of D38999/20MG16SC-LC
QUANTITY
D38999/20MG16SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16SC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG16SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG16SC-LC
MOSFET N-CH 650V 5.1A TO220FP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MULTIPLYING 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 1POS .187 BLACK datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf
CBL FP0 TO RELAY TERM OUT 16POIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.9A 127 MOHM SMD datasheet.pdf