AVX Corporation F950G686MSAAM1Q
F950G686MSAAM1Q picture photo
Mfg. Part Number
F950G686MSAAM1Q
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 1206
Datasheet Download
F950G686MSAAM1Q.pdf
Availability of F950G686MSAAM1Q
QUANTITY
F950G686MSAAM1Q Order Process
Ship out your order
Specifications of F950G686MSAAM1Q
Internal Part NumberEIS-F950G686MSAAM1Q
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F950G686MSAAM1Q
Related LinksF950G68, F950G686MSAAM1Q Datasheet, AVX Corporation Distributor
F950G686MSAAM1Q Details Description
Related parts for F950G686MSAAM1Q
DISPLAY 7SEG HER LC CC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 11POS TIN datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.63 OHM 10% 300W datasheet.pdf