Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG16SD
D38999/20MG16SD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG16SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG16SD.pdf
Availability of D38999/20MG16SD
QUANTITY
D38999/20MG16SD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG16SD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG16SD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG16SD
Related LinksD38999/, D38999/20MG16SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG16SD Details Description
Related parts for D38999/20MG16SD
RELAY SSR ZERO-X 12VDC SIP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.86A 80 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A/1.7A DL 12DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 30MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 44POS datasheet.pdf