Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG35PC-LC
D38999/20MG35PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG35PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG35PC-LC.pdf
Availability of D38999/20MG35PC-LC
QUANTITY
D38999/20MG35PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG35PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG35PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG35PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG35PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG35PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG35PC-LC
IC SUPERVISOR MPU 3.08V SC-70-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SPST-NO 120MA 4SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 148POS TYPE B VERT datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 2POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 470MA 1.062 OHM datasheet.pdf