Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39AE
D38999/20MG39AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39AE.pdf
Availability of D38999/20MG39AE
QUANTITY
D38999/20MG39AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39AE
Related LinksD38999/, D38999/20MG39AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39AE Details Description
Related parts for D38999/20MG39AE
VARISTOR 462V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
IC 7-BIT BUS INTERFACE 20-SSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 75OHM -+5% PROBE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
XFRMR PWR 26.8V 1.866A CHASSIS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 360MA 500 MOHM datasheet.pdf