Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39BD
D38999/20MG39BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39BD.pdf
Availability of D38999/20MG39BD
QUANTITY
D38999/20MG39BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39BD
Related LinksD38999/, D38999/20MG39BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39BD Details Description
Related parts for D38999/20MG39BD
RES SMD 11.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
EVAL KIT FOR GC1115 datasheet.pdf
CONN RING 22-16 AWG #4 BUDGET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 188MA 1.85 OHM datasheet.pdf