Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39JB
D38999/20MG39JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG39JB.pdf
Availability of D38999/20MG39JB
QUANTITY
D38999/20MG39JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39JB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39JB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39JB
Related LinksD38999/, D38999/20MG39JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39JB Details Description
Related parts for D38999/20MG39JB
RES 7.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
IRDA MODULE 115.2KBPS 9 PIN SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL PCB datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 175MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf