Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39PE-LC
D38999/20MG39PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39PE-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39PE-LC
QUANTITY
D38999/20MG39PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39PE-LC
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER TYPE A 110POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT T/H 15GOLD datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
7179-25 SHANK & DIE STOP datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 160PQFP datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf