Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41BE
D38999/20MG41BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41BE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MG41BE.pdf
Availability of D38999/20MG41BE
QUANTITY
D38999/20MG41BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41BE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41BE
Related LinksD38999/, D38999/20MG41BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41BE Details Description
Related parts for D38999/20MG41BE
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG 2.4MM-3.5MM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 10MM datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 324FTBGA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
LED 80CRI 24-LEDS 4250LM IP65 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf