Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG41HB
D38999/20MG41HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG41HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG41HB.pdf
Availability of D38999/20MG41HB
QUANTITY
D38999/20MG41HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG41HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG41HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG41HB
Related LinksD38999/, D38999/20MG41HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG41HB Details Description
Related parts for D38999/20MG41HB
IC REG BCK 2.5V 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
TXRX RS-485/422 5V LP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT XSR 16POS .6MM IDC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
LED PANEL GRN DIFF 5V SNAP 6"LD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 28 CKT 3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf