Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG75BC
D38999/20MG75BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG75BC
Brief Description
CTV 4C 4#8(TWIN) SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20MG75BC.pdf
Availability of D38999/20MG75BC
QUANTITY
D38999/20MG75BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG75BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG75BC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG75BC
Related LinksD38999/, D38999/20MG75BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG75BC Details Description
Related parts for D38999/20MG75BC
CONN SPRING 10POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
RES 310 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18F OLIVE datasheet.pdf