Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21AE
D38999/20MH21AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21AE
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH21AE.pdf
Availability of D38999/20MH21AE
QUANTITY
D38999/20MH21AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21AE
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21AE
Related LinksD38999/, D38999/20MH21AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21AE Details Description
Related parts for D38999/20MH21AE
IC DDS SYNTHESIZER CMOS 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5.0K 400MM EPOXY datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CABLE GLAND VG M40-EXE datasheet.pdf
IC REG BUCK 3V 1A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
DSUB 25 M CRIMP G ZINC datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf