Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21BB
D38999/20MH21BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21BB
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MH21BB.pdf
Availability of D38999/20MH21BB
QUANTITY
D38999/20MH21BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21BB
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21BB
Related LinksD38999/, D38999/20MH21BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21BB Details Description
Related parts for D38999/20MH21BB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 34POS datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT LED 0603 MULTI COLOR datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO214AB datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
BDG RL RND SWVL CLP BK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 277/480VAC datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.6A datasheet.pdf