Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21HN
D38999/20MH21HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH21HN.pdf
Availability of D38999/20MH21HN
QUANTITY
D38999/20MH21HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21HN
Related LinksD38999/, D38999/20MH21HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21HN Details Description
Related parts for D38999/20MH21HN
RELAY TELECOM SPDT 1A 12V datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.100" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A DL 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.3A 77 MOHM SMD datasheet.pdf