Amphenol Aerospace Operations D38999/24WF28HN
D38999/24WF28HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF28HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24WF28HN.pdf
Availability of D38999/24WF28HN
QUANTITY
D38999/24WF28HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF28HN
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF28HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF28HN
Related LinksD38999/, D38999/24WF28HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WF28HN Details Description
Related parts for D38999/24WF28HN
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODEM V.22BIS SERIAL DATA 5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 12A TO-247 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 280A PLUS220SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED SHUEN 3W HI POWER BLUE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X1MM W/ADH datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 18CKT datasheet.pdf
CUT OFF PUNCH datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf