Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH21JE-LC
D38999/20MH21JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH21JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MH21JE-LC.pdf
Availability of D38999/20MH21JE-LC
QUANTITY
D38999/20MH21JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH21JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH21JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH21JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH21JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH21JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH21JE-LC
RES SMD 931K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DGTL AUD PWM PROC 4CH 64TQFP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .1W STER AB 20WQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
POT 50 OHM 7.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf