Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH53HE
D38999/20MH53HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH53HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH53HE.pdf
Availability of D38999/20MH53HE
QUANTITY
D38999/20MH53HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH53HE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH53HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH53HE
Related LinksD38999/, D38999/20MH53HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH53HE Details Description
Related parts for D38999/20MH53HE
IC DRVR LATCH 8BIT SER IN 18DIP datasheet.pdf
LED 4HI 3MM LOW CUR GREEN PC MNT datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 85 W/LIP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REDRIVER USB 3.0 2CH 24VQFN datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf