Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH53JD-LC
D38999/20MH53JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH53JD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH53JD-LC.pdf
Availability of D38999/20MH53JD-LC
QUANTITY
D38999/20MH53JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH53JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH53JD-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH53JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH53JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH53JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH53JD-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A SMA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.91M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 420MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf