Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55BC
D38999/20MH55BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55BC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH55BC.pdf
Availability of D38999/20MH55BC
QUANTITY
D38999/20MH55BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55BC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55BC
Related LinksD38999/, D38999/20MH55BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55BC Details Description
Related parts for D38999/20MH55BC
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.5A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
RES 166.66 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 800V TO-94 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TX RELAY 2 FORM C 3V datasheet.pdf