Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55BE
D38999/20MH55BE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55BE
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MH55BE.pdf
Availability of D38999/20MH55BE
QUANTITY
D38999/20MH55BE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55BE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55BE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55BE
Related LinksD38999/, D38999/20MH55BE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55BE Details Description
Related parts for D38999/20MH55BE
REG SW -3.3V 1A VERT datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG KIT 1PAIR 110CONNECT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 26POS datasheet.pdf