Amphenol Aerospace Operations D38999/20MH55PB-LC
D38999/20MH55PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MH55PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MH55PB-LC.pdf
Availability of D38999/20MH55PB-LC
QUANTITY
D38999/20MH55PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MH55PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MH55PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MH55PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MH55PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MH55PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MH55PB-LC
REG SW 7V 1.5A SMD datasheet.pdf
RES 820K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 260MA 2.8 OHM datasheet.pdf