Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ11AA
D38999/20MJ11AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ11AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ11AA.pdf
Availability of D38999/20MJ11AA
QUANTITY
D38999/20MJ11AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ11AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ11AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ11AA
Related LinksD38999/, D38999/20MJ11AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ11AA Details Description
Related parts for D38999/20MJ11AA
RES SMD 52.3OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BLUETOOTH EVAL BOARD BTM411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf