Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19JD-LC
D38999/20MJ19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ19JD-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ19JD-LC
QUANTITY
D38999/20MJ19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19JD-LC
CABLE FLAT FLEX 8POS 1MM 6" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 400V 400A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
29MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (F-370-14) datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 402MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
KIT EVAL ADAM 2.1GHZ datasheet.pdf