Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19PC
D38999/20MJ19PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ19PC.pdf
Availability of D38999/20MJ19PC
QUANTITY
D38999/20MJ19PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19PC
Related LinksD38999/, D38999/20MJ19PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19PC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19PC
CONN HEADER 60POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 350MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN DSUB 9PIN FEMALE-FEMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 46PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 16A datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .125 X .250 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf