Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19SC-LC
D38999/20MJ19SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ19SC-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ19SC-LC
QUANTITY
D38999/20MJ19SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19SC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ19SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19SC-LC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 65MA SOT23-5 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 19.3MM datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END FMALE 6POS 6' datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
SYNCHROSCOPE datasheet.pdf
SLA 22/90 3.2SN OG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf