Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29AE
D38999/20MJ29AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29AE.pdf
Availability of D38999/20MJ29AE
QUANTITY
D38999/20MJ29AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29AE
Related LinksD38999/, D38999/20MJ29AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29AE Details Description
Related parts for D38999/20MJ29AE
DIP CABLE - CDP40S/AE40M/X datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 660MA 240 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP12T datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf