Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29AE
D38999/20MJ29AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29AE.pdf
Availability of D38999/20MJ29AE
QUANTITY
D38999/20MJ29AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29AE
Related LinksD38999/, D38999/20MJ29AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29AE Details Description
Related parts for D38999/20MJ29AE
REGULATOR 1.2V 8A HORZ W/TABS datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 200A CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16TSSOP datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 37C P 36" YEL NI datasheet.pdf
TERM PLUG VERT 762MM FRNT 10C datasheet.pdf