Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29BB
D38999/20MJ29BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ29BB.pdf
Availability of D38999/20MJ29BB
QUANTITY
D38999/20MJ29BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29BB
Related LinksD38999/, D38999/20MJ29BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29BB Details Description
Related parts for D38999/20MJ29BB
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN EXT VCO 64-LFCSP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 43POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 9R 8.25KV HOOKE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
MINI RELAY CO 5PIN 24V 10 20A datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf