Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29JA-LC
D38999/20MJ29JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ29JA-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ29JA-LC
QUANTITY
D38999/20MJ29JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ29JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29JA-LC
CONN FFC RCPT HSG 40POS 1.27MM datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR HEX DIFF ECL 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES NTWRK 20 RES MULT OHM 12SIP datasheet.pdf
CLIP STEEL 10A THREADED BARREL datasheet.pdf
BOARD DEMO 40MSPS LTC2257-14 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 22MA 100 OHM SMD datasheet.pdf