Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29JN-LC
D38999/20MJ29JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ29JN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ29JN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ29JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ29JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29JN-LC
CONN RECEPT IDC 20POS 2MM POL AU datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MCU EMULATOR POD FOR 28-SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.0K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONT PIN CRIMP 20-24AWG 1=10PC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf