Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ29PA-LC
D38999/20MJ29PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ29PA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ29PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ29PA-LC
QUANTITY
D38999/20MJ29PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ29PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ29PA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ29PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ29PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ29PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ29PA-LC
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A TO-220AB datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 350A D200AA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
THERMISTOR 22K OHM NTC 0201 SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 24V SC-82AB datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 30POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123 datasheet.pdf