Yageo 9T12062A2260FBHFT
9T12062A2260FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2260FBHFT
Brief Description
RES SMD 226 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2260FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2260FBHFT
QUANTITY
9T12062A2260FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2260FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2260FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2260FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2260FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2260FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2260FBHFT
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 10% 2824 datasheet.pdf
CABLE MICRO USB A-STD A 0.075M datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V 20% BX 1825 datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FQ-M NET CBL(M12/RJ45)AGL 10M datasheet.pdf
WIRE BUNDLE STRAP 6" OF BUNDL datasheet.pdf