Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43BC
D38999/20MJ43BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43BC.pdf
Availability of D38999/20MJ43BC
QUANTITY
D38999/20MJ43BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43BC
Related LinksD38999/, D38999/20MJ43BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43BC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43BC
FILTER LINE 20A FASTONS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf