Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43HE
D38999/20MJ43HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43HE.pdf
Availability of D38999/20MJ43HE
QUANTITY
D38999/20MJ43HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43HE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43HE
Related LinksD38999/, D38999/20MJ43HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43HE Details Description
Related parts for D38999/20MJ43HE
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE 19A 1200V TO-263 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE D 28POS datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A 10MA TO-220AB datasheet.pdf