Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43PE-LC
D38999/20MJ43PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43PE-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43PE-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43PE-LC
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 20V datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 600MA NO 4-SOP TR datasheet.pdf
RES 800 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.74 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ACCESSORY ACTUATOR datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf