Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43SB
D38999/20MJ43SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43SB.pdf
Availability of D38999/20MJ43SB
QUANTITY
D38999/20MJ43SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43SB
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43SB
Related LinksD38999/, D38999/20MJ43SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43SB Details Description
Related parts for D38999/20MJ43SB
BREADBOARD COPPER CLAD 5.75X17" datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 600MA 900 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X132" A MED datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf