Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43SD-LC
D38999/20MJ43SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43SD-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43SD-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43SD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43SD-LC
DIODE ZENER 47V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SHAFT TERMINAL DEFLECTOR datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 26-30AWG TIN datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA DL STACK GR datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf