Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43SN-LC
D38999/20MJ43SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MJ43SN-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43SN-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43SN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43SN-LC
ADM14S/AE14G/X datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV DARL 4SOIC datasheet.pdf
FILTER LC TYPE 100MHZ 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LED MT SELF RETAINING VERT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.51"L X 4.01"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf