Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61HB-LC
D38999/20MJ61HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61HB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ61HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61HB-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61HB-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61HB-LC
IC 12-BIT 4+4+4 PORT D/A 28-DIP datasheet.pdf
IC CABLE TERM&TXRX MULTI 28-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 410MA 470 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SAFETY 4PST 8A 110V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.4A 8SO datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 64 SOLID STATE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED P05 WARM WHITE 2700K 8SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf