Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61HD-LC
D38999/20MJ61HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ61HD-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61HD-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61HD-LC
HEATSINK DUAL VERT BLACK TO-220 datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
LEVER NYLON ROLLER FOR WL SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf