Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ61PB-LC
D38999/20MJ61PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ61PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ61PB-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ61PB-LC
QUANTITY
D38999/20MJ61PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ61PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ61PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ61PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ61PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ61PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ61PB-LC
IC SRAM 256KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
ANTENNA CER MONOPOLE ISM 868MHZ datasheet.pdf
DIODE BAND-SWITCHING 35V SOD323 datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE WW 1500 OHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V JB 01005 datasheet.pdf