Amphenol Aerospace Operations D38999/20SE26HN
D38999/20SE26HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20SE26HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20SE26HN.pdf
Availability of D38999/20SE26HN
QUANTITY
D38999/20SE26HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20SE26HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20SE26HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20SE26HN
Related LinksD38999/, D38999/20SE26HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20SE26HN Details Description
Related parts for D38999/20SE26HN
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL MAGNETIC SSO-3-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 14 POS SMD datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W SMBJ datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf